NOVINKY

18. 12. 2006, Bratislava

Darovaných 300-tisíc premenili mladí na inšpiráciu a aktivitu

Vyše desiatka projektov pre mladých, ktoré finančne podporila komunikačná agentúra DLM Slovakia, už splnila svoj prvotný cieľ. Cez grantový program "Zviditeľni sa" Nadácie Intenda a agentúry DLM pripravili mladým v nízkoprahových centrách mesiace plné zábavy a tvorivých aktivít. Ďalšiu spoluprácu na podobných projektoch plánuje DLM aj v nasledujúcom roku.


(Bratislava 18. december 2006) - Komunikačná agentúra DLM Slovakia tento rok darovala prvých 300-tisíc korún, ktorými cez Nadáciu Intenda podporila projekty zamerané na prezentáciu a organizovanie voľného času mladých v nízkoprahových centrách po celom Slovensku. Tento finančný dar pomohol využiť zručnosti a zapojiť sa do množstva činností, ktoré centrá deťom a mladým ľuďom ponúkajú. Medzi aktivitami, ktoré tak podporili, nechýbali letné tábory, výstava fotografií, časopisy, webové stránky, jarmoky, kde ponúkali vlastné výrobky z tvorivých dielní a ďalšie zaujímavosti.

Podnetným začiatkom bol už seminár o využívaní marketingu, ktorý pre nízkoprahové centrá agentúra DLM zorganizovala ešte pred štartom projektov. Skúsenosti z neho účastníci zúročili hneď pri tvorbe projektov, aj pri ich realizácii. V praxi vidieť, že rozvinuli zaujímavé nápady ako sa predať, ako osloviť okolie a dosiahnuť priblíženie centier deťom, i celej miestnej komunite. "Tohtoročné projekty boli ozaj veľmi dobrou investíciou. Rozvinuli rozličné oblasti, ktoré pomáhajú k využívaniu a rozvoju schopností mladých namiesto pasívneho oddychu," pochvaľuje si Peter Blaas, konateľ agentúry DLM Slovakia.

"Záujem o programy centier nielen splnil očakávania, ale v mnohých prípadoch ich aj prekonal. To je najlepšie ocenenie našej práce a dobrá motivácia do ďalšieho roka," zhrnula programová riaditeľka Nadácie Intenda Rut Erdélyiová. V budúcom roku plánuje DLM s nadáciou spolupracovať naďalej, a tak jej poputuje ďalšia časť z milióna, ktorý chce celkovo DLM darovať cez Nadáciu Intenda. Spoločné projekty umožnia deťom a mladým nielen venovať sa zaujímavým aktivitám, ale najmä zameniť ulicu za klub, vyhnúť sa tak škodlivým vplyvom okolia a mať poruke dobrú radu odborníka.

Zoznam podporených projektov v programe Zviditeľni sa

Názov organizácie Názov projektu
Detský fond Slovenskej republiky MIXklub - nízkoprahové zariadenie pre deti a mládež
IN Network Slovakia, n.o. Network Web
M - KLUB ŠTRBA - obecný klub mladých, o.z. Nájdite nás
MZ YMCA Nesvady Prišiel som, videl som, rozumiem
Občianske združenie ALIAS ALIAS, čo ste o nás nevedeli - WEB & CD
Občianske združenie Kultúra Dajme o sebe vedieť
Občianske združenie Misia mladých Nech o nás vedia všetci
Ovečka Naštartuj sa!
OZ Odyseus Ako nás nepoznáte...
Združenie LAURA, stredisko Michalovce KEC...a spoznajú nás
ZKSM Oblastné centrum Čadca Quo Vadis Maják

Fotografie z realizácie vybraných projektov, na ktoré prispela agentúra DLM Slovakia

S občianskym združením Misia Mladých si návštevníci mohli užiť projekt Víkendové bláznenie presne podľa názvu

 

Z tvorivých aktivít v Ovečke vzišli nakoniec výrobky, ktoré sa na jarmočných pultoch veru dlho neohriali...

 

...a že predať svoju šikovnosť je problém? Tak na to pri Ovečke zabudnite...

 

Nádejní mladí fotografi mohli ukázať, že všetko, čo potrebujú, je len fotoaparát